Filtry 

Węgiel jest naturalnym czynnikiem oczyszczania wody, oczywiście odpowiednio przygotowany w postaci węgla aktywnego GAC ( Granular Activated Carbon ) jego struktura jest niezwykle porowata dzięki czemu ma dużą powierzchnię odpowiedzialną za chłonność zanieczyszczeń w porównaniu do masy. ( zaledwie 50g węgla aktywnego ma 10m2 powierzchni chłonnej )

wegiel_aktywny
Węgiel aktywny przede wszystkim służy do redukcji chloru do 99%  w dostarczanej wodzie poniewą ma ładunek dodatni i doskonale absorbuje chlor. Dodatkowo usuwa lotne związki organiczne, herbicydy, pestycydy, benzen, związki radonu oraz innych rozpuszczalników. Bloki węglowe są w stanie również zatrzymać zanieczyszczenia mechaniczne wielkości 10 mikronów, wszystko to wpływa na klarowność, zapach a przede wszystkim na smak wody.

Węgiel prasowany CBC ( Carbon Block ) – dzięki swojej gęstości ma możliwość wychwycenia zanieczyszczeń wielkości 1 mikrona, stosowane są jako drugi etap filtracji .

Filtr polifosfatowy – jest stosowany w połączeniu z filtrem z węgla aktywnego w celu poprawy twardości wody poprzez obniżenie zawartości szkodliwych soli, magnezu i wapnia, zapobiega tworzeniu osadów na naczyniach oraz wpływa na smak wody.

W dystrybutorach filtrujących Waterlogic stosujemy różne typy filtrów opartych na węglu aktywnym, w jednym urządzeniu stosujemy od 1 do 3 filtrów o różnych właściwościach, używamy produktów znanych marek : 3M, Brita, Omnipure.

——————————————————-

System IceCore

Opatentowane przez WINIX rozwiązanie chłodzenia wody bieżącej, poprzez przepływ przez spirale chłodzącą. Daje to wiele korzyści poczynając od wielkości urządzenia, oszczędność energii aż po czystość bakteryjną wynikającą z braku zbiornika do przechowywania wody w których mogą się rozwijać drobnoustroje.

  • Stały dostęp do schłodzonej wody: IceCore chłodzi wodę podczas jej przepływy przez system eliminując czas potrzebny na schłodzenie wody nalanej do klasycznych zbiorników.
  • Mniejsze zużycie energii: Działa tylko wtedy, gdy chcemy napić się wody zimnej, a więc nie chłodzi i nie podtrzymuje wody na zapas.
  • Wysoka wydajność chłodzenia: IceCore jest w stanie dostarczyć dużą ilość schłodzonej wody, do 30 litrów na godzinę.
  • Uniemożliwia rozwój bakterii i mikroorganizmów: Technologia IceCore nie ma zbiornika; zdecydowanie obniżono ryzyko powstawania bakterii i rozwoju mikroorganizmów.

 

——————————————————-

Firewall lampa UV

Kolejnym rozwiązaniem Waterlogic jest ochrona przed zanieczyszczeniami bakteriologicznymi dzięki zastosowaniu promieniowania UV, w zbiorniku z zimną wodą umieszczona jest lampa o promieniowaniu elektromagnetycznym.
Nie chodzi to o promieniowanie UVA czy UVB odpowiedzialne za opalanie lecz krótkie pasmo UVC o długości fali 253,7 nm krótszej niż światło widzialne. ( w naturze pochłaniane przez ziemską atmosferę )

lampa_Firewall

 

W dystrybutorach Waterlogic z funkcją Firewall lampa stale oddziałuje na wodę chłodzoną w zbiorniku oraz na miejsce dozowania  do szklanki.
Promieniowanie UV skutecznie działa na liczne bakterie, w szczególności na odporne patogeny takie jak E. Coli, Salmonella, Legionella oraz bakterie powodujące zapalenie wątroby czy wirus Polio.

 

Technologia Firewall otrzymała wiele nagród oraz posiada liczne certyfikaty i spełnia normy dla przemysłu farmaceutycznego, lampa zabija bakterie,wirusy i grzyby niszcząc ich jadro DNA i nie niesie ze sobą skutków ubocznych.

 

——————————————————-

 

BioCote ®

Aby w pełni chronić urządzenia Waterlogic od zarazków, w procesie produkcji zastosowano nowoczesną technologię antybakteryjną opartą o jony srebra dodane do elementów urządzenia mających styczność z wodą oraz plastików wokół obszaru dozowania wody.

biocote_reka
Powierzchnie na których zastosowano BioCote nie pozwalają bakteriom się mnożyć, drobnoustroje wchodzące w kontakt z powierzchnią są nieodwracalnie uszkadzane przez co giną. Laboratoryjnie stwierdzono, że po 15 min kontaktu z jonami srebra ginie aż 80% bakterii takich jak MRSA, E. coli, Salmonella i Pseudomonas, Listeria, a także Pleśnie i grzyby . Po upływie 2 godzin aż 99% bakterii zostaje unicestwionych, co zapobiega zewnętrznemu zakażeniu dystrybutora a ostatecznie jego użytkowników.

Zespół BioCote obejmuje wyszkolonych mikrobiologów i chemików z dużym doświadczeniem pracy z środków przeciwdrobnoustrojowych i przeciwbakteryjnych, współpracując nie tylko z Waterlogic ale licznymi firmami w ponad 25 krajach.