Czym jest czysta woda ?

 

Na wstępie chciałbym potwierdzić, że woda wychodząca z wodociągów nie zawiera szkodliwych pierwiastków, jest przejrzysta i wolna od groźnych bakterii dodatkowo zawiera wapń i magnez niezwykle ważne pierwiastki dla człowieka.
Zdarza się, że producenci wód w butlach 19l korzystają bezpośrednio z tych ujęć, co dodatkowo potwierdza rewelacyjną jakość i nie powinno to nikogo dziwić.

Ale czy to oznacza, że woda z kranu ma taką samą jakość ?

Niestety nie, mimo że w ostatnich lata dzięki dotacjom UE, stacji uzdatniania wytwarzają wodę najwyższej jakości to infrastruktura rurociągów pozostawia wiele do życzenia i dochodzi do wtórnego zanieczyszczenia związkami, które przez lata odkładały się w rurach: żelazo, mangan i inne związki utleniające się w trakcie przepływu wody.

Dodatkowo instalacja w budynkach nie zawsze przechodzi okresowe przeglądy i czyszczenie „bo kto to zauważy a można zaoszczędzić”, takie są realia naszych administratorów.

Nieszczelność instalacji wodociągowej może przyczynić się do powstania takich warstw osadów, które będą sprzyjały rozwojowi mikroorganizmów (w szczególności biofilmów) oraz powodują dostawanie się do wody drobin sedymentacyjnych

Chlor mimo, że w ilości w jakiej występuje w wodzie nie jest szkodliwy to ma znaczący wpływ na smak i zapach wody, podobnie twardość wody czyli inaczej zawartość związków wapnia i magnezu choć są to pierwiastki niezbędne dla życia człowieka, to ich wchłanialność jest znikoma, a sama woda powoduje osady i ma duży wpływ na smak napojów z niej przygotowanych.

Woda w butlach 19l z pewnością jest rozwiązanie, lecz pojawiają się pytania:

  • – kiedy była napełniona ?
  • – jak była czyszczona butla na wodę ?
  • – jak długo od otwarcia powinna być spożyta ?

Udowodniono, że w wodzie narażonej na działanie promieni słonecznych lub przechowywanej w temperaturze pokojowej, już po 24 godzinach zaczynają powstawać drobnoustroje. W przypadku butli zainstalowanej na dystrybutorze proces ten przyśpiesza.

 

Chcesz czystą wodę w biurze i domu ?

 

Dystrybutor filtrujący Waterlogic zapewnia wodę na bieżąco filtrowaną, a w trakcie jej chłodzenia oraz przy wydawaniu dodatkowo chroni przy pomocy bakteriobójczego promieniowania UV dzięki opatentowanej technologii Firewall.

  •  filtr węglowo-polifosfatowy, wysokiej jakości granulowany węgiel aktywny uzyskany częściowe z łupin orzecha kokosowego o przepustowości do 10 mikronów WL5540-P firmy Omnipure,
  • filtr węglowy z prasowanego węgla aktywnego blokujący cząsteczki o wielkości 1 mikrona,
  • lampa UV umieszczona w zbiorniku zimnej wody nieustannie pracuje nie niszcząc wszelkiego rodzaju drobnoustroje oraz groźnie bakterie, czyli system Firwewall
  • promieniowanie UV działa również na dozownik przy ujściu wody do szklanki zapobiegając rozwojowi bakterii,
  • nowoczesna technologia BioCote zastosowana w procesie produkcji chroni cały układ mający styczność z wodą, dzięki dodanym w procesie tworzenia jonom srebra do plastików którymi płynie woda, jony te są naturalnym czynnikiem przeciwbakteryjnym.Przetestuj za darmo przez 14 dni jeśli nadal nie możesz się przekonać.